واکنش تهیه کننده «نون خ» به اعتراض مردم کرمان

به گزارش خبرگزاری ووکس، به دنبال ایجاد برخی سوءتفاهم ها درباره قسمت هایی از فصل پنجم سریال «نون خ» و دلخوری و ناراحتی برخی از مسوولان کرمان، مهدی فرجی تهیه کننده این سریال با انتشار یادداشتی توضیحاتی درباره این مساله ارایه کرد.

به گزارش خبرگزاری ووکس،مهدی فرجی در این یادداشت با ادای احترام به مردم شریف و نجیب کرمان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر استان کرمان به ویژه شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی نوشته است:

«همه قصد ما از ساختن سریال«نون خ» این است که بتوانیم ظرفیت های فرهنگ غنی و متعالی اقوام را به تصویر بکشیم و یک هم دلی بین اقوام و قومیت های ایران نشان بدهیم و به واسطه این ظرفیت بتوانیم ضمن ارتقای فرهنگی، لحظات بسیار خوب و نشاط آور و سرگرم کننده ای را برای مردم عزیزمان ایجاد کنیم و در عین حال مخاطبان را با این ظرفیت های غنی قومیت های عزیز آشنا کنیم و محبت و هم دلی و صمیمیت را بین آحاد مردم ایران ایجاد کنیم.

در این چهار فصل گذشته همه تلاش سریال «نون خ» این بوده و خوشبختانه پاسخ مناسب هم دریافت کرده است.

ما در سریال «نون خ» همه اقوام را نشان دادیم که در کناریکدیگر در صلح و صفا و آرامش زندگی مسالمت آمیزی دارند. پس آن چه که در یکی از قسمت های فصل پنجم سریال «نون خ» باعث بروز بعضی سوءتفاهم ها شده است صرفا ناشی از یک برداشت نادرست است.

در یکی از سکانس های سریال «نون خ» فرد به ظاهر دامپزشکی نشان داده می شود که هیچ تخصصی ندارد و فقط به حیوانات علاقه مند است و متاسفانه گرفتار مصرف مواد مخدر است و گفته شده که این فرد کرمانی است و به همین دلیل اهانت به مردم شریف کرمان صورت گرفته است.

البته آن چه که باعث به وجودآمدن این اشکال شده است نمایش فلشی در مسیر حرکتی شخصیت های سریال به سمت کرمان است در حالی که زمان رودررویی بازیگران این سریال با نقش به ظاهر دامپزشک حداقل 900 کیلومتر قبل از کرمان است و اگر دقت کنیم همان چند ساعت اولی که شخصیت های سریال از کردستان خارج می شوند با این فرد روبه رو می شوند. بنابراین محل وقوع داستان هیچ ربطی به کرمان ندارد از طرفی آن فرد و همچنین همسر و پسرش هم نیز لهجه کرمانی ندارند.

واکنش تهیه کننده «نون خ» به یک سوءتفاهم/ قصد جسارت نداشتیم!

شخصیت های سریال زمانی برای اولین بار به کرمان می رسند که در نزدیکی کرمان نیمه های شب ماشین آن ها خراب شده تا اینکه یک فرد اهل کرمان با تراکتور خود از راه می رسد و به آن ها کمک کرده و آن ها را به هتل می رساند و هیچ کرایه ای هم دریافت نمی کند.

در زمان ورود بازیگران به هتل نیز از برخورد کارکنان هتل در کرمان تا حضور در نمایشگاه صنایع دستی استان کرمان تمامی تصاویر و دیالوگ ها نشان از هم دلی، برخورد محترمانه و نشاط و شادمانی است و کرمان به عنوان یک استان فرهنگی با مردمی خون گرم و پایتخت صنایع دستی معرفی شده است. کما اینکه تمامی اقوام در سایه پرچم جمهوری اسلامی یک دل و صمیمی در حال شادی نشان داده می شوند که همین امر استقبال مخاطبان را به دنبال داشته است.

از طرف دیگر رفتار و منش کیوان (سیروس میمنت) به نوع کاراکتر وی ارتباط دارد و به هیچ عنوان ارتباطی به رفتار افراد دیگر و شهرهای مختلف ندارد و از فصل اول هم این رفتارهای ناپسند از وی دیده می شود که اتفاقا همواره تقبیح هم می شود؛ هر چند در پایان این فصل از سریال این شخصیت متحول می شود.»

مهدی فرجی در بخش پایانی یادداشت خود از سوءتفاهم های ایجادشده ابراز تاسف کرد و ضمن ادای احترام به مردم شریف کرمان تاکید کرد: سازندگان سریال«نون خ» هرگز و به هیچ عنوان قصد جسارت به ارزش های فرهنگی و ملی هیچ استانی از جمله مردم عزیز استان کرمان را ندارند، بلکه تلاش ما ادای احترام به قومیت های مختلف بوده است و اساسا هدف اصلی این سریال ایجاد وحدت و هم دلی بین قومیت ها و تکریم و تجلیل آن ها است.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش تهیه کننده «نون خ» به اعتراض مردم کرمان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش تهیه کننده «نون خ» به اعتراض مردم کرمان"، کلیک کنید.