ورود موج جدید بارندگی ها از روز یکشنبه / صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای 6 استان

ورود موج جدید بارندگی ها از روز یکشنبه / صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای 6 استان

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد امروز دامنه های جنوبی البرز، شامل استان ها البر، تهران و سمنان شاهد رگبار و رعد وبرق و در استان های شمال غربی، شمال و شمال شرق نیز باراش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

همچنین در استان های خراسان رضوی و شمالی و جنوبی به خصوص در ارتفاعات و دامنه ها شاهد بارش های شدید خواهیم بود که منجر به آبگرفتگی خواهد شد.

براساس این گزارش روز شنبه سامانه بارشی به طور کامل از کشور خارج می شود و هوا نسبت به روز های گذشته گرم می شود.

همچنین از روز یک شنبه از نیمه غربی دوباره سامانه جدیدی وارد کشور می شود.

آسمان تهران نیز امروز در برخی از مناطق شاهد رگبار پراکنده خواهد بود که در ساعات پایان روز دیگر شاهد اسمانی صاف در تهران خواهیم بود.

صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای 6 استان

کارشناس سازمان هواشناسی نیز از صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای خراسان های جنوبی، رضوی و شمالی، گلستان، مازندران و سمنان خبر داد.

فریبا گودرزی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب وهوای امروز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه خاطرنشان کرد: امروز در مناطقی از دامنه های جنوبی البرز مانند استان های البرز، تهران، سمنان و سواحل دریای خزر و شمال شرق رگبار و رعدوبرق و وزش باد و کاهش نسبی دما همچنین برای شمال غرب بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: شدت بارش ها برای امروز که در حد هشدار نارنجی است در خراسان رضوی و خراسان شمالی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات سمنان و دامنه های استان های مازندران و گلستان بارش ها بیشتر است. اختلال در سفرها، کاهش دید و لغزندگی جاده ها، آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیر ها در این مناطق پیش بینی شده است و هم وطنان در این مناطق باید تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای روز جمعه 21 اردیبهشت ماه، بارش های پراکنده تر در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل و خراسان رضوی پیش بینی شده است و روز شنبه این سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می شود.

گودرزی از ورود سامانه بارشی جدید در روز یکشنبه 22 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: مجدد نیمه غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از جنوب کشورمان بارندگی در پی خواهند داشت.

وی افزود: فردا جمعه در شرق کشور وزش باد های شدید در پیش است و از امروز تا روز یکشنبه در نیمه غربی و از یکشنبه تا دوشنبه در نیمه غربی روند افزایش نسبی دما در پیش است.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب وهوای استان تهران نیز ادامه داد: امروز در برخی ساعات افزایش ابر و گاهی باد شدید و احتمال وقوع رگبار های پراکنده را دارد؛ اما از بعدازظهر امروز شاهد کاهش ابر ها هستیم. امروز بیشینه دما در تهران به 23 درجه بالای صفر می رسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود موج جدید بارندگی ها از روز یکشنبه / صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای 6 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود موج جدید بارندگی ها از روز یکشنبه / صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای 6 استان"، کلیک کنید.