پاسخ به سوالات پر تکرار درباره بنزین

پاسخ به سوالات پر تکرار درباره بنزین

با خبر وزیر نفت مبنی بر جمع آوری کارت های سوخت از جایگاه ها سوالاتی در ذهن مخاطبان ووکس ایجاد شد که ووکس پاسخ این سوالات را از شرکت ملی پخش فراورده های نفتی جویا شده و منتشر کرد.

به گزارش ووکس، هفته گذشته ووکس از مخاطبان خود درخواست کرد تا سوالات خود در حوزه بنزین و کارت سوخت را مطرح کنند، در ادامه سوالات و پاسخ دریافتی از شرکت ملی پخش فراورده های نفتی را می خوانید:

_ من حدودا 5 ساله رمز کارت سوختم رو گم کردم و چون ایران نبودم اقدامی نکردم از طرفی ماشینم به اسم برادرم هست و کارت سوخت به اسم خانومی که ماشین رو از اون خریده میشه من رو راهنمایی کنید چون انقدر رمز رو اشتباه زدم کارت قفل شده الان چیکار باید انجام بدم؟

جواب: به دلیل گذشت بیش از 5 سال و بدون استفاده بودن کارت ابطال شده، فقط مالک اصلی باید با مدارک کامل خودرو به پلیس +10 مراجعه و درخواست خود را ثبت کند.

_ ماشین لندور برای کار کوهستان دارم که فاقد کارت است یا ماتور سیکلت هم چنین خیلی از وسایل نقلیه فاقد کارت هستند فکری بحال ما کنید.

جواب: اگر وسایل نقلیه مورد نظر دارای پلاک باشند کارت سوخت به آنها تعلق میگیرد، اگر فاقد پلاک باشند باید از طریق سامانه سدف درخواست سوخت بدهند.

_ مقدار بنزین برای رانندگان اسنپ خیلی کم می باشد آیا راه کاری اندیشه شده است

جواب: دولت هزینه ای اعتباری برای اینگونه خودروها در نظر گرفته بود که برای پیگیری بیشتر باید ازطریق  سامانه سماس پیگیری کنید.

_ آیا هدف از این کار سه نرخی کردن قیمت بنزین است؟

جواب: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص تغییر نرخ بنزین تصمیم گیرنده نیست و  فقط مجری تصمیمات دولت است.

_ خودرو صفر خریدم کارت سوخت ندارد پلیس + 10 هم میگوید باید سند سبز داشته باشید برای درخواست کارت سوخت ماشین صفر کیلومتر سند سبزش 1 ماه آینده ارسال می شود. از طرفی به گفته پلیس +10 سامانه کارت سوخت اکثرا قطع است اگر وصل بشود 45 روز کاری طول میکشد تا کارت سوخت صادر و ارسال شود با یک حساب سر انگشتی حداقل 75 روز کاری بدون کارت سوخت هستیم میشه 2 ماه و نیم توی این مدت تکلیف ما چیست؟

جواب: مدارک خودرو باید از پلیس راهور پیگیری شود و ضمن اینکه سامانه ثبت درخواست سوخت در حال حاضر هیچ گونه مشکلی ندارد اما روند صدور کارت سوخت حداقل یک الی یک ماه ونیم زمان میبرد وبرای حل مشکل می توان از کارت سوخت آزاد موجود در جایگاه ها استفاده کرد.

_ برای بنزین سوپر چه کاری باید کرد؟ با کارت شخصی نمیشه زد و کارت جایگاه هم محدوده. برخی مواقع بنزین در جایگاه هست ولی سهمیه کارت جایگاه تمام شده است.

جواب: روند استفاده از سوخت سوپر نیز کلا از ابتدا با کارت آزاد جایگاه بوده و نمی توان از کارت سوخت شخصی برای این نوع سوخت استفاده کرد و در این گونه مواقع می توان از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در مورد کارت آزاد جایگاه ها اطلاعات کسب کرد.

_ نمی دانم سهمیه بنزین برای شهرستان ها و تهران یکسان است یا خیر. من یک کارمند هستم که متاسفانه در منطقه محل سکونتم مترو وجود ندارد. و مجبورم هر روز حداقل 30 کیلومتر در تهران با ماشین خود تردد کنم. سهمیه بنزین 1500 تومانی من خیلی زود تمام می شود و گاهی هم سهیمه 3000 تومانی تمام می شود و مجبورم از کارت سوخت جایگاه استفاده کنم. آیا برای ما که در تهران مسافت بیشتری را طی میکنیم نسبت به شهرهای دیگر نباید سهمیه بیشتری در نظر گرفت؟

جواب: کلا میزان سهمیه واریزی برای تمامی خودرو های شخصی یکسان است و هیچگونه تفاوتی بین افراد نیست اما نظر شما را بعنوان پیشنهاد میتوان مطرح کرد.

_بنزین آزاد کارت شخصی تموم شد چکار کنیم؟

جواب: تنها راهکار آن استفاده از کارت سوخت آزاد جایگاه میباشد.

_ با توجه به قانون عدم صدور کارت سوخت برای خودروهای بالای 25 سال سن، تکلیف سوخت برای این خودروها چه خواهد شد؟

جواب: این قانون مصوب هییت دولت میباشد وقانون گذار آن شرکت نفت نیست. شرکت ملی پخش مجری تصمیمات دولت است.

_ من مالک یک موتور سیکلت 12 ساله هستم. کارت سوخت بنده رو سوزوندن و الان برای سوخت گیری مجبورم از کارت سوخت جایگاه استفاده کنم. بهتر بود فقط سهمیه رو قطع کنند که بتونم از کارت بدون سهمیه استفاده کنم.

جواب: نظر شما را بعنوان پیشنهاد می توان مطرح کرد.

_ حدود 3ماه است که برای کارت سوخت مفقود شده ام ثبت نام کرده ام ولی تاکنون خبری نشده ازکجا بفهمم کار در چه مرحله ای است؟

جواب: 3 راه برای پیگیری کارت سوخت وجود دارد. 1- تماس با مرکز پاسخگویی 09627  2- ثبت نام در سامانه سخا واستعلام از این سایت  3- پیگیر از دفاتر پلیس +10)

_ ما اسنپ کار میکنیم و الان چند ماه است سهمیه ندادن و قطع شده. چجوری برای زندگی و ماشین بنزین جورکنیم جز اون سهمیه ای  که داریم تو کارتمون.

جواب: میتوان از سامانه سماس برای دریافت سهمیه اعتباری پیگیری کرد.

 – چهار روزه سامانه ثبت درخواست کارت سوخت قطعه، از پنج شنبه تا امروز دوشنبه هر روز دارم میرم پلیس 10+، میگویند سامانه قطعه، منی که کارت سوخت ندارم، چطور باید ثبت نام کنم؟

جواب:  قطعی سامانه ثبت درخواست کارت سوخت به شرکت نفت مربوطه نمیباشد وباید از پشتیبانی دفاتر پلیس +10 پیگیری شود.

_ اگر 60 لیتر و 100 لیتر در کارت سوخت تمام شود در جایگاه ها کارت وجود خواهد داشت یا بنده باید در جاده بمانم تاسر ماه شود و در کارتم سوخت واریز شود.

جواب: میتوان از کارت آزاد موجود در جایگاه ها استفاده کرد.

_ ماشینم قبلا دوگانه سوز بوده سهمیه سی لیتر داشت ولی الان که بنزینی شده سهمیه تغییری نکرده چطور میتونم سهمیه را 60 لیتر کنم؟

جواب: زمانیکه خودرو دوگانه شود سهمیه آن نصف خودرو های تک سوز می شود واین میزان سهمیه به هیچ عنوان قابل برگشت به 60 لیتر نیست.

_ کلا دوهفته سهمیه سوخت میتونم باهاش کارکنم بعد چیکارکنم؟

جواب: باید از کارت آزاد جایگاه ها استفاده شود.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ به سوالات پر تکرار درباره بنزین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ به سوالات پر تکرار درباره بنزین"، کلیک کنید.