پالیتیکو: آمریکا آماده امضای قرارداد 6 میلیارد دلاری تسلیحاتی برای اوکراین است

پالیتیکو: آمریکا آماده امضای قرارداد 6 میلیارد دلاری تسلیحاتی برای اوکراین است

روزنامه پالیتیکو به نقل از دو مقام آمریکایی امروز (جمعه) گزارش داد، واشنگتن در حال آماده شدن برای امضای قراردادهایی با شرکت های دفاعی آمریکایی به ارزش 6 میلیارد دلار برای تحویل تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین است.

به گزارش ووکس، ایالات متحده در حال انجام اقداماتی نهایی در یکی از بزرگترین بسته های کمک نظامی خود به اوکراین است که ممکن است امروز (جمعه) اعلام شود.

به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس گزارش پالیتیکو، این بسته شامل سامانه های دفاع هوایی پاتریوت، گلوله های توپخانه، پهپاد، تجهیزات ضد پهپاد و موشک های هوا به هوا است.

این بسته به بودجه 61 میلیارد دلاری اوکراین که روز چهارشنبه توسط جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امضا شد، اضافه می شود.

این روزنامه همچنین نوشت، تسلیحات مذکور احتمالا تا چندین سال به اوکراین ارسال نمی شود چون این مبلغ تحت ابتکار کمک امنیتی اوکراین تخصیص می یابد. در ارتباط با این ابتکارعمل، پنتاگون قراردادهایی را با شرکت های دفاعی ایالات متحده برای تولید تسلیحات و تجهیزات نظامی جدید برای اوکراین، در مقابل برداشت از ذخایر فعلی آن، منعقد می کند.

روز سه شنبه، سنای آمریکا بسته ای از لوایح را برای ارایه کمک های نظامی به اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان، مصادره دارایی های مسدود شده روسیه به نفع به کی یف و اعمال تحریم های بیشتر علیه چین تصویب کرد.

در 20 آوریل، این لوایح در مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب شد. حجم کل بسته بالغ بر 95 میلیارد دلار است که شامل 61 میلیارد دلار برای اوکراین، 26 میلیارد دلار برای رژیم صهیونیستی و همچنین کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان در مناطق درگیری از جمله نوار غزه است.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پالیتیکو: آمریکا آماده امضای قرارداد 6 میلیارد دلاری تسلیحاتی برای اوکراین است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پالیتیکو: آمریکا آماده امضای قرارداد 6 میلیارد دلاری تسلیحاتی برای اوکراین است"، کلیک کنید.