پنج علامت کلسترول بالا

پنج علامت کلسترول بالا

آفتاب نیوز :

پنج علامت وجود دارد که در صورت بروز در بدن، نشان دهنده سطح بالای کلسترول خون است و به هیچ وجه نباید از آن ها غفلت کرد.

درد در ساق پا: بیماری شریانی محیطی یک مشکل رایج مرتبط با گردش خون است که باعث باریک شدن شریان ها و کاهش جریان خون در پا ها می شود. اندی لی، جراح عروق و مدرس دانشکده پزشکی هاروارد می گوید که این بیماری می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

سرگیجه: سرگیجه می تواند یکی از نشانه های کلسترول بالا باشد.

درد قفسه سینه: این نوع درد ممکن است نشانه یک بیماری جدی باشد و هرگز نباید نادیده گرفته شود. این درد با انجام هر کاری بدتر می شود و ممکن است نشانه انسداد عروق کرونا باشد که می تواند منجر به حمله قلبی کشنده شود.

رسوبات چربی در اطراف چشم: کلسترول بالا می تواند باعث ایجاد رسوبات چربی زرد کوچک در اطراف چشم شود که گزانتلاسما نامیده می شود. نیکول باجیک، متخصص چشم می گوید: 50 درصد افراد مبتلا به این رسوبات کلسترول بالایی دارند.

ناتوانی جنسی: پزشکان هشدار می دهند که کلسترول بالا می تواند منجر به ناتوانی جنسی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنج علامت کلسترول بالا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنج علامت کلسترول بالا"، کلیک کنید.