پیاده روی به این افراد توصیه نمی شود

پیاده روی به این افراد توصیه نمی شود

آفتاب نیوز :

اعظم شهبازخانیها، شهبازخانی ها با گفتن اینکه بیماران دارای بیماری قلبی، در صورت شک به انتشار مواد خطرساز، مانند: گاز های سمی، از صحنه دور شوند؛ اظهار کرد: این افراد، در طول سفر خواب مناسب داشته باشند؛ توشه سفر را سبک بردارند؛ از وسایل اضافه که باعث گرفتگی عضلات می شود، و همچنین از رفتن به مکان های شلوغ، پرهیز کنند؛ دارو های تجویز شده خود را سر وقت و طبق دستور پزشک مصرف کنند؛ غذا های کم چرب مصرف کنند، و رژیم غذایی خود را حفظ کنند.

لزوم شناخت علایم سکته قلبی

این کارشناس بهداشتی، علایم سکته قلبی را احساس درد یا سنگینی له کننده در قفسه سینه، انتشار درد به گردن، فک و دندان ها، کتف یا بازو چپ، نبض سریع یا نامنظم «گاهی اوقات نبض، آرام تر از حد معمول است» تنفس سریع و احساس تنگی نفس، تغییر رنگ پوست به آبی و رنگ پریده، احساس سبکی سر یا غش کردن، تعریق سرد، تهوع و احساس اضطراب اشاره کرد.

وی در تشریح اقدامات لازم؛ گقت: در چنین مواقعی، به بیمار استراحت دهند؛ بیمار را در راحت ترین وضعیت (معمولا به صورت نیمه نشسته) قرار دهند و با اورژانس 115 تماس بگیرند؛ بیمار را آرام کنند؛ تا رسیدن اورژانس، کنار بیمار بمانند و در صورت تغییر در شرایط بیمار، مجدد با اورژانس تماس بگیرند و راهنمایی دریافت کنند.

 حفظ سبک زندگی سالم توسط بیمار دارای فشار خون بالا در سفر

کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین گفت: بهتر است بیماران دارای فشار خون بالا، سبک زندگی سالم خود را در طول سفر حفظ کنند و دارو های فشار خون خود را مرتب و به موقع مصرف کنند.

 وی تصریح کرد: بیشتر دارو های فشار خون بالا، باید روزانه مصرف شود و هنگام مسافرت، افراد بیمار به خاطر داشته باشند که به اندازه نیازشان و حتی کمی بیشتر از آن، دارو همراه خود داشته باشند. این کارشناس با این توصیه که این افراد، حتما یک نسخه از آخرین دارو های خود را در تلفن همراه خود و یا به صورت کاغذی پیش خود داشته باشند تا در صورت به همراه نداشتن دارو و نیاز به خرید، به راحتی بتوانند نسخه را به دکتر داروساز و داروخانه نشان دهند؛ گفت: در صورت امکان، شماره تماس پزشک خود را همراه داشته باشند و استرس خود را در طول سفر کاهش دهند.

شهبازخانی ها خاطر نشان کرد که گرمای بیش از حد، می تواند فشار خون افراد بیمار را کاهش دهد و موجب بروز سرگیجه و یا غش در آنان شود، پس توصیه می شود که آب زیادی بنوشند، و برای حفظ گردش خون و جلوگیری از ایجاد لخته، هر روز، پا ها را به آرامی ورزش دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیاده روی به این افراد توصیه نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیاده روی به این افراد توصیه نمی شود"، کلیک کنید.