پیروزی تیم فوتبال ایران مقابل هنگ کنگ/ هت تریک طارمی و ضعف همیشگی – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ووکس، دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ از ساعت 15:30 امروز در ورزشگاه 40 نفری هنگ کنگ در حالی برگزار شد که نیمه نخست این دیدار با پیروزی 4 بر دو شاگردان امیر قلعه نویی همراه بود.

مهدی طارمی (12- پنالتی و 34- پنالتی و 56) و سردار آزمون (65) ا برای ایران و هی وی ما (14) و پینتو (60) برای هنگ کنگ گلزنی کردند.

ترکیب دو تیم

ملی پوشان ایران که صعود خود به دور نهایی انتخابی جام جهانی را قطعی کردند در این بازی با ترکیب زیر در میدان حضور خواهند داشت:

پیام نیازمند، محمدامین حزباوی، شجاع خلیل زاده، آریا یوسفی (66- صالح حردانی)، سید ابوالفضل جلالی (66- میلاد محمدی)، محمد قربانی، سامان قدوس (78- امید نورافکن)، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی (جواد اقایی پور – 90)و سردار آزمون (78- شهریار مغانلو)

همچنین وولفگانگ لویسر که به تازگی هدایت هنگ کنگ را بر عهده گرفته است ترکیب زیر را برای شروع این دیدار انتخاب کرد:

یاپ هونگ فای، لیون جونز (73- اولیور گِربیشژوزه د سوزا گونکالوس، زی نام یویه، وان سیو جان، تان چون لوک، چان شینیچی، جونینیو (76- استفان)، چان مینگ رابی وو (73- چیوک پان نیان) رابی وو، هی وی ما (57- آنتونی پینتو) و مت اور (76- مایکل اودبولوزور)

هت تریک طارمی مقابل هنگ کنگ برای رفع تاوان جوانگرایی دردفاع ایران

بازی پر اشتباه در دفاع ایران

تیم ملی ایران همانطور که انتظار می رفت تسلط کامل توپ و میدان داشت. شاید اگر دفع توپ مناسب هونگ فای دروازه بان هنگ کنگ در دقیقه دو بازی نبود مهدی طارمی خیلی زود می توانست گل اول را به ثمر برساند اما گلر میزبان با کمک تیر دروازه موفق شد توپ را دفع کند اما تنها 10 دقیقه دیگر توانست دوام بیاورد تا اینکه مهدی طارمی پنالتی که مهدی قایدی با سانتر خود و اصابت توپ به دست مدافع هنگ کنگ کسب شد را به تور دروازه میزبان بچسباند.

پس از این گل هنگ کنگی ها بازی مستقیم را انجام دادند تا روی اشتباه آریا یوسفی در انتقال توپ از دفاع به خط میانی صاحب ضد حمله شوند و روی جاگیری «هی وی ما» که با اشتباه خلیل زاده تکمیل شده بود به گل تساوی انجامید. پس از این گل هم دفاع پر اشتباه ایران ناهماهنگ به نظر می رسید تا امین حزباوی و آریا یوسفی اشتباه های مکرر در فاز دفاعی داشته باشند.

برد یک نیمه ای با پنالتی های طارمی

بازی یکطرفه تیم ملی ایران ادامه داشت تا مهدی طارمی خودش توانست روی نفوذ از عمق دفاع هنگ کنگ با دروازه بان تک به تک شود و چاره ای برای گلر میزبان نسبت بیه خطا روی مهاجم ایران باقی نمانده و داور عمانی هم برای دومین بار نقطه پنالتی را نشان دهد تا بازی در 45 دقیقه ابتدایی با پیروزی دو بر یک ایران به پایان برسد. گرچه تیم ملی ایران در نیمه نخست موقعیت های زیادی را توسط طارمی و سردار آزمون خراب کرد اما پنالتی های طارمی باعث کسب پیروزی در نیمه اول شد.

هت تریک طارمی مقابل هنگ کنگ برای رفع تاوان جوانگرایی دردفاع ایران

تاوان جوان گرایی در دفاع با تسلط مثلث خط حمله

نیمه دوم هم با بازی مالکانه شاگردان امیر قلعه نویی همراه بود. او که ترجیح داده بود خط دفاعی متفاوتی را وارد میدان کند و بهای جوان گرایی را با ایجاد تغییرات کلی بدهد در فاز تهاجمی باز هم مثلث طارمی، سردار و قایدی را با پاس های جهانبخش و قدوس شارژ می کرد تا آنها بارها دروازه حریف را با خطر تهدید کنند تا مهدی طارمی روی یکی از حمله ها بتواند هت تریک کرده و گل سوم خود و تیمش را در دقیقه 57 با پاس مهدی قایدی به ثمر برساند.

بازیکنان هنگ کنگ که هیچ شانسی برای صعود از گروه نداشتند بازی شجاعانه خود را با اضافه کردن یک مهاجم دیگر به خط حمله ادامه دادند تا بتوانند در دقیقه 59 در صحنه ای که به نظر می رسید روی علیرضا جهانبخش خطای محرز انجام شده است گل دوم را به ثمر برسانند.

با این حال جریان بازی تهاجمی ملی پوشان ایران ادامه داشت تا اینکه سردار آزمون توانست روی سانتر محمد قربانی و اشتباه خط دفاعی میزبان گل چهارم را با شوت زمینی محکم به ثمر برساند.

پس از این گل حمله های هنگ کنگ بیشتر و بیشتر شد تا دفاع متزلزل ایران چند بازی به زحمت بیفتد و قلعه نویی تاوان جوان گرایی در دفاع را با اشتباه های فردی جوانان خود بدهد اما دیگر خبری از گل نبود تا بازی با همان نتیجه 4 بر دو به سود سفیدپوشان ایران به پایان برسد.

تیم ملی ایران با این پیروزی 13 امتیازی شد تا موقتاً در صدر جدول گروه E قرار بگیرد. هنگ کنگ نیز همچنان با یک امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیروزی تیم فوتبال ایران مقابل هنگ کنگ/ هت تریک طارمی و ضعف همیشگی – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیروزی تیم فوتبال ایران مقابل هنگ کنگ/ هت تریک طارمی و ضعف همیشگی – خبرگزاری ووکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.