پیش فروش شنل نامریی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان / فیلم

به گزارش ووکس، پروژه Invisibility Shield 2.0 در سایت تامین مالی کیک استارتر با استقبال بالایی مواجه شده و امیدوار است که سپر نامریی کننده خود را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کند.

البته دستاورد این شرکت هنوز به نامریی سازی ایده آل (مشابه فیلم هری پاتر) نرسیده، اما ترفند به کاررفته در آن به اندازه کافی قانع کننده هست که اگر فردی مستقیماً آن را از روبه رو ببیند، در نگاه اول آن را تشخیص ندهد؛ هرچند که با کمی دقت می تواند متوجه طرح تاری در چشم انداز روبه روی خود شود.

اما این شنل چگونه کار می کند؟ در سپر نامریی کننده از پدیده «همگرایی عدسی وار» استفاده می شود که در آن، مجموعه ای از چند عدسی به کار رفته، به طوری که وقتی زاویه دید را اندکی تغییر می دهیم، بخش های مختلفی از تصویر زیرین آشکار شود. عدسی ها در سپر نامریی کننده به شکلی آرایش یافته اند که نور پس زمینه (اقیانوس، دیوار آجری، چشم انداز شهری و …) به سوی بیننده روبه رو خم شود. البته این عدسی ها وظیفه دیگری هم دارند، این که نور جسمی را که در فاصله نزدیک پشت سپر پنهان شده، از رفتن به سوی بیننده منحرف کنند.پیش فروش شنل نامریی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون / فیلمبدین ترتیب تا زمانی که بیننده در موقعیت مناسبی مقابل سپر نامریی قرار داشته باشد، پرتوهایی که از پس زمینه به سوی بیننده هدایت می شوند، عملاً تمام پرتوهایی را که از جسم پنهان شده می تابد، سد می کنند. مخترعان می گویند که سپر نامریی کننده در پس زمینه های یکنواخت و در شرایط کم نور یا ابری بهترین عملکرد را ارایه می دهد.

شایان ذکر است که اثر نامریی کنندگی از هر دو طرف سپر عمل می کند؛ بنابراین اگر پشت سپر مخفی شده اید و می خواهید چیزی را در سوی دیگر ببینید، باید سر خود را از پشت سپر خارج کنید؛ بدین ترتیب موقعیت خودتان را هم لو خواهید داد.

پیش فروش شنل نامریی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون / فیلم

سپر نامریی از پلی کربنات درجه یک ساخته شده، کاملاً ضدآب و بازیافت پذیر است و به هیچ منبع انرژی خارجی نیاز ندارد. از این اختراع می توان برای انجام حقه های شعبده بازی، شوخی های پیشرفته، نادیده ماندن در هنگام بازی هایی مانند پینت بال و شاید مفیدتر از همه برای پنهان ماندن از چشم جانوران جهت بررسی رفتار طبیعی شان در حیات وحش استفاده کرد.

ابعاد سپر نامریی نسبتاً بزرگ است و اصلاً شباهتی به شنل نازک هری پاتر ندارد که به راحتی بتوان آن را جمع کرد یا روی بدن انداخت. بزرگ ترین نمونه ساخته شده که مگاشیلد نام گرفته، 183 سانتی متر ارتفاع و 122 سانتی متر پهنا دارد و برپا کردن آن با کمک چند نفر در طول 15 دقیقه امکان پذیر است. قیمت پیش خرید مگاشیلد حدود 860 دلار (بین 55 تا 60 میلیون تومان) اعلام شده است.

کوچک ترین سپر نیز با ابعاد 20 در 30 سانتی متر برای پنهان کردن اشیای کوچک مناسب است و با قیمت 67 دلار (حدود 4٫5 میلیون تومان) پیش فروش می شود. در فیلم زیر، جزییات بصری بیشتری از ساختار و عملکرد سپر نامریی کننده می بینید.

منبع: ScienceAlert

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش فروش شنل نامریی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان / فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش فروش شنل نامریی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان / فیلم"، کلیک کنید.