کشف مار سمی جدید با رنگ سبز، چشمان زرد، دهان آبی و دم قرمز! / عکس

به گزارش خبرگزاری ووکس، محققان موفق به کشف گونه جدیدی از مار سمی شدند که ظاهری رنگارنگ دارد و در جنگل‌های استوایی در مرکز ویتنام یافت می‌شود. Trimeresurus cyanolabris بدنی به رنگ سبز چمنی روشن، چشمانی زرد، دمی قرمز و لب‌هایی آبی دارد و افعی سبز چمنی لب آبی لقب گرفته است.

این مار که از قورباغه‌های کوچک و مارمولک‌ها تغذیه می‌کند، در هنگام غروب و بعد از غروب بیشتر فعال است و روز را روی شاخه‌ها یا در گودال درختان و در نزدیکی نهرها می‌گذراند.

کشف یک مار سمی جدید با دهانی آبی و دمی قرمز!

T. cyanolabris یکی از ۵۰ گونه نزدیک آسیایی افعی گودال است و تنها رنگ و اندازه کوچکتر، آن را قابل تشخیص می‌کند.

Sabira Idiiatullina از دانشگاه دولتی مسکو در روسیه و همکارانش از تجزیه و تحلیل ژنتیکی استفاده کردند تا تأیید کنند که این مار یک گونه متمایز است و پیش از این ناشناخته بوده است و نزدیکترین خویشاوند شناخته شده آن Trimeresurus rubeus چشم قرمز است.

این یکی از گونه‌های غنی‌ترین گروه‌های مارهای سمی شناخته شده است، اما جنگل‌هایی که بسیاری از آنها در آن زندگی می‌کنند در معرض خطر جنگل‌زدایی هستند.

منبع: newscientist

۲۲۷۲۲۷

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف مار سمی جدید با رنگ سبز، چشمان زرد، دهان آبی و دم قرمز! / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف مار سمی جدید با رنگ سبز، چشمان زرد، دهان آبی و دم قرمز! / عکس"، کلیک کنید.