کلنگ زنی و بهره برداری از 3200 پروژه عمرانی در کشور

ووکس/خراسان رضوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: تا پایان امسال 3200 پروژه در سطح کشور کلنگ زنی و یا به بهره برداری می رسد.

مهدی جمالی نژاد، 20 بهمن در حاشیه آیین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی فاز 3 طرح نهضت ملی مسکن تربت حیدریه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تا پایان امسال 3200 پروژه در سطح کشور کلنگ زنی می شود یا به بهره برداری می رسد، افزود: ارزش ریالی این پروژه ها 3000 همت است که از این تعداد پروژه، 628 مورد افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه شاخص اقتدار هر کشوری به سه عامل بستگی دارد، به برشمردن این عوامل پرداخت و افزود: نعمات و موهبات خدادادی اولین این عوامل هستند که اقلیم، منابع نفت و گاز، کشاورزی و… از آن جمله هستند که تمام این ها به تنهایی باعث ایجاد اقتدار نمی شوند.

جمالی نژاد عامل دوم را قدرت اکتسابی دانست و بیان کرد: هرچند قدرت علمی، هوافضا، هسته ای، موشکی از این جمله اند، اما در کنار قدرت خدادادی هر دو نمی تواند اقتدار را تثبیت کنند.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: آنچه در کنار قدرت خدادادی و اکتسابی می تواند تثبیت کننده اقتدار باشد، قدرت گفتمانی است، همان گفتمانی که انقلاب با آن به پیروزی رسید و گفتمان نه شرقی و نه غربی بر کشور حاکم شد.

خراسان رضوی رتبه نخست تامین زمین در طرح نهضت ملی مسکن

مدیر کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی در این مراسم گفت: از ابتدای شروع به کار طرح نهضت ملی مسکن در کشور، برای ساخت 100 هزار واحد از مجموع حدود 127 هزار واحد مسکونی، شناسایی و تامین اراضی انجام و در سامانه ثبت شده است.

کلنگ زنی و بهره برداری از 3200 پروژه عمرانی در کشور

وحید داعی افزود: با توجه به سیاست دولت در چهار بخش حمایتی، بافت فرسوده، روستایی و طرح نهضت ملی مسکن، تاکنون 56 هزار واحد از جنس نوسازی واحد فرسوده انجام شده که از این حیث رتبه دوم بازآفرینی شهری در کشور را به خود اختصاص داده ایم.

وی افزود: برای حدود 3000 هکتار از این اراضی قرارداد آماده سازی با شهرداری ها منعقد شده که از جمله آنها سایت اراضی سوچاب است که حدود 300 قطعه آن به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافته و در این خصوص هم حایز رتبه نخست در نهضت ملی مسکن کشور هستیم.

داعی گفت: در حال حاضر 140 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان از مرحله فونداسیون تا نازک کاری مشغول به کار هستند.

آغاز عملیات اجرایی فاز 3 نهضت ملی مسکن تربت حیدریه

رییس اداره مسکن و شهرسازی تربت حیدریه در ادامه با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان 10 هزار و 164 نفر ثبت نام کرده اند، گفت: از تعداد افراد ثبت نام شده در این طرح با استعلام و فرم «ج» 6491 نفر سبز است و از این تعداد نیز 2126 نفر تایید نهایی شدند.

مرتضی رضازاده، با اشاره به اینکه فاز نخست طرح نهضت ملی مسکن تربت حیدریه در اراضی کوی امام خمینی (ره) به مساحت 18 هکتار در قالب 236 قطعه 200 متری ویلایی آماده سازی شده و به برخی متقاضیان نیز تحویل شده است، افزود: فاز دوم این طرح در سایت مسکن ووکس به ظرفیت 700 واحد مسکونی توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و برخی ادارات و دستگاه های اجرایی که درخواست داشته اند ساخته می شود.

کلنگ زنی و بهره برداری از 3200 پروژه عمرانی در کشور

وی تصریح کرد: برآورد اولیه برای آماده سازی این اراضی حدود 20 میلیارد و 300 میلیون تومان است که این اراضی از محل تحویل و تحول اراضی ملی دولت و از منابع طبیعی تحویل مسکن و شهرسازی شده است.

رضازاده بیان کرد: در این فاز 3064 واحد ویلایی در قطعات 200 متری پیش بینی شده است که از تیرماه گذشته مراحل طراحی انجام و به تایید شورای عالی مسکن رسیده است و اکنون در مرحله کمیسیون ماده 5 قرار دارد.

وی ادامه داد: امید است با پیگیری و شرکت مردم در این طرح شاهد جهشی در اجرای نهضت ملی مسکن تربت حیدریه باشیم. سیاست دولت بر این مبنا است که پس از تحویل زمین، مدیریت به دست مردم باشد.

وی گفت: بانک های عامل موظف به پرداخت تسهیلات 550 میلیون تومانی هستند، همچنین پیگیری صدور پروانه های ساخت از شهرداری صورت گرفته تا با کمترین زمان ممکن انجام شود.

با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی و مدیران و مسیولین محلی، عملیات اجرایی فاز 3 نهضت ملی مسکن تربت حیدریه به مساحت 160 هکتار در اراضی سوچاب (ابتدای جاده عباس آباد) آغاز شد.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلنگ زنی و بهره برداری از 3200 پروژه عمرانی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلنگ زنی و بهره برداری از 3200 پروژه عمرانی در کشور"، کلیک کنید.