کمیته اخلاق به اهالی فوتبال بابت رعایت قوانین هشدار داد!

کمیته اخلاق به اهالی فوتبال بابت رعایت قوانین هشدار داد!

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه ای نسبت به برخی مسایل حوزه فوتبال هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ووکس، در بیانیه کمیته اخلاق آمده است:

یکی از ارکان قضایی فدراسیون طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال کمیته اخلاق است که بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال و آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال و کد های اخلاقی فیفا و ای اف سی رسیدگی به تخلفات اخلاقی مستندا به ماده 3 کمیته اخلاق میتواند اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فوتبال از جمله مقامات رسمی، بازیکنان و همچنین کارگزاران و واسطه های رسمی را در خصوص نقض قوانین اخلاقی ورفتار هایی که می تواند به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کند، مورد بازخواست قرار داده و در صورت لزوم، احکام مناسب را صادر کند.

همچنین، کلیه افرادی که درحوزه فوتبال فعالیت می کنند مستنداً به ماده 4 آیین نامه اخلاق فدراسیون، ملزم هستند از اهمیت، تکالیف، وظایف و مسیولیت های حوزه کاری خود در فدراسیون، باشگاه ها، هیات ها، اتحادیه ها، آکادمی ها، مدارس فوتبال و امر کارگزاری آگاهی داشته و موارد زیر را رعایت کنند:
1-به تمام قوانین مربوط و همچنین چارچوب قانونی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در گستره آن احترام بگذارند.
2-تعهد خود به مبانی رفتاری و رویکرد های اخلاقی اشکار نمایند و به اصول رفتاری در فوتبال کشور احترام بگذارند.
3- از مقام خود به هیچ طریقی سوء استفاده نکنند و بویژه از موقعیت خود برای مقاصد یا هداف خصوصی بهره نگیرند.

 ماده 8 آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال

1-افرادی که ملزم به رعایت این مقررات هستند موظفند هرگونه تخلف اخلاقی احتمالی از این مقررات را گزارش کنند که این موضوع فارغ از رعایت اصول رازداری و وفاداری است.
2-در صورت درخواست کمیته اخلاق افراد موردنظرباید در روشن کردن حقایق پرونده یا تخلفات احتمالی به طور کلی همکاری نموده و مدارک درخواستی جهت تحقیقات ارایه کنند.

در ضمن کمیته اخلاق وفق مقررات اخلاقی و قوانین فوتبالی از مدارک و مستندات بدست آمده تحقیقات انجام خواهد داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمیته اخلاق به اهالی فوتبال بابت رعایت قوانین هشدار داد!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمیته اخلاق به اهالی فوتبال بابت رعایت قوانین هشدار داد!"، کلیک کنید.