گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران

گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اختلال و نارسایی آبرسانی در برخی شهرهای استان تهران ناشی از ورود موج گرمای ناگهانی بوده؛ چراکه سیستم های آبرسانی در تهران تا آن لحظه برای شرایط و دمای خنک و برداشت حداقل از منابع آب سطحی تنظیم شده بود.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری ووکس از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، “حسام خسروی” گفت: با اقدام های فوری، همه سیستم های کنترل فشار شبکه روی وضعیت گرما و متناسب با دمای هوا تنظیم شد و هم اکنون در هیچ نقطه ای از پایتخت مشکلی در امر آبرسانی وجود ندارد.

وی به افت منابع آب زیرزمینی در محدوده غرب تهران به ویژه شهریار و بارگذاری سرریز جمعیت پایتخت در این محدوده اشاره کرد و گفت: با مجموعه اقدام های فوری که توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران طی روز های اخیر صورت گرفته، هم اکنون مشکل افت فشار و اختلال در آبرسانی برطرف شده و شبکه توزیع آب شهرستان شهریار در بسیاری از نقاط به حالت پایدار رسیده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران از اجرای پروژه های اضطراری طی دو هفته آینده در محدوده غرب استان تهران خبر داد و گفت: مطابق این برنامه، تا آنجا که امکان داشته است از منابع آب سطحی استفاده می کنیم و با اجرای پروژه های مهندسی مجدد پنج حلقه چاه، حفر و تجهیز دو حلقه چاه جدید و وارد مدار کردن چهار حلقه چاه بخش کشاورزی با کیفیت بالا، به میزان قابل ملاحظه ای به منابع آب شرب با کیفیت آن محدوده افزوده خواهد شد.

خسروی شناسایی و قطع انشعاب های غیرمجاز و محدودسازی انشعاب های با مصارف بالا را ازجمله اقدام های مهمی برشمرد که در محدوده غرب استان تهران برای پایداری تامین آب و مدیریت مصارف آب شرب اجرا می شود.

وی همچنین از راه اندازی 15 اکیپ فعال برای شناسایی انشعاب های غیرمجاز در محدوده غرب استان تهران خبر داد و گفت: مصارف انشعاب های بزرگ نیز از طریق آموزش مدیریت مصرف کنترل خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر لزوم مدیریت مصرف آب توسط شهروندان تاکید کرد و از پایتخت نشینان و ساکنان شهر های مختلف استان تهران درخواست کرد: 10 الی 15 درصد در مصارف خود صرفه جویی و از مصارف غیرضروری پرهیز کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران"، کلیک کنید.