50 میلیارد تومان خسارت قطع برق پرداخت شد

50 میلیارد تومان خسارت قطع برق پرداخت شد

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه ریزی امور مشترکان صنعت برق گفت: در سال گذشته 5000 پرونده خسارت ناشی از قطع برق ثبت شد که 50 میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش ووکس، عبدالامیر یاقوتی امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوال ووکس مبنی بر آخرین وضعیت پرداخت خسارت برقی اظهار کرد: از 5000 پرونده ثبت شده 373 پرونده در دست بررسی قرار دارد 450 پرونده نیز به دلیل نقص مدارک معطل مانده است.

وی اضافه کرد: برای این که در پرداخت ها تسهیل شود تقاضای ما از زیان دیدگان این است که نسبت به ثبت دقیق شماره صبا اقدام کنند تا بتوانیم کار را با سرعت بالاتری پیش ببریم.

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه ریزی امور مشترکان صنعت برق با بیان این که سال 1402 شرایط معقول تری را داشتیم اظهار کرد: بررسی پرونده خسارات برقی در سال 1401 تمام شده است 60 میلیارد تومان پرداخت شد 12 میلیارد تومان دیگر باقی مانده که اگر نقص پرونده ها برطرف شود آنها را نیز به اتمام خواهیم رساند.

وی در خصوص 1403 گفت: در قانون بودجه امسال حق بیمه خسارت از 200 تومان به 300 تومان افزایش یافت که این قضیه موجب شده تا سقف پرداخت تا پنج برابر افزایش یابد. در دستورالعمل اجرایی نیز به این موضوع اشاره شده است.

به گفته یاقوتی، پیش بینی می شود تا پایان شهریورماه پیمانکار تعیین و رسیدگی به پرونده های سال جاری نیز آغاز شود.

مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و برنامه ریزی امور مشترکان صنعت برق در خصوص شناسایی خانه های خالی نیز اظهار کرد: آخرین اطلاعاتی که به ما داده شده چهار میلیون شناسه معتبر است که اگر بتوانیم اطلاعات بروز و دقیق تری داشته باشیم مدیریت کار بهتر پیش خواهد رفت.

پایان خبر ووکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "50 میلیارد تومان خسارت قطع برق پرداخت شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "50 میلیارد تومان خسارت قطع برق پرداخت شد"، کلیک کنید.