67.2 درصد آموزش های مهارتی در آذربایجان شرقی به اشتغال منجر شد

67.2 درصد آموزش های مهارتی در آذربایجان شرقی به اشتغال منجر شد

ووکس/آذربایجان شرقی مدیرکل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: 67.2 درصد آموزش های مهارتی در آذربایجان شرقی طی سال گذشته به اشتغال منجر شد.

علی مشایخی، پنجشنبه، 17 خرداد ماه، در دومین نشست از سلسله نشست های رسم خدمت با بیان اینکه 24 مرکز دولتی در سطح استان وجود دارد، گفت: در کلیه شهرستان های استان مرکز آموزش فنی حرفه ای استقرار پیدا کرده و به برکت دولت عدالت محور شهید رییسی در سه شهرستان محروم چاراویماق هورراند و کلیبر(خدا آفرین) شعبه فنی حرفه ای ایجاد شده است.

وی افزود: 800 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان مشغول ارایه خدمات هستند.

وی با بیان اینکه پنج میلیون و 700 هزار نفر ساعت تعهد آموزشی ما در سال گذشته در بخش دولتی بود، اظهار کرد: 13 میلیون نفر ساعت نیز در بخش خصوصی تعهد داشتیم.

مشایخی ادامه داد: سال گذشته از آموزش های فنی حرفه ای در بخش دولتی 9174 نفر زن و 30 هزار و 745 نفر مرد بهره مند شده اند.

وی عنوان کرد: در بین گروه های 19 گانه در مجموع 90 هزار نفر در استان از آموزش های مهارتی بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه ما در دو حوزه برنامه ها را ساماندهی می کنیم که گام اول آموزش و گام دوم سنجش می باشد، گفت: با اختصاص 123 میلیارد تومان که این مبلغ بعد از انقلاب بی نظیر بود بالغ بر یک سوم این اعتبار تخصیص پیدا کرده و بزرگترین مرکز سنجش صلاحیت حرفه ای کشور با 18 دپارتمان، جهت تعیین صلاحیت حرفه ای مهارت آموزان شمالغرب کشور در تبریز افتتاح شد.

مدیرکل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی ادامه داد: در دوماهه ی اول افتتاح این مرکز 24 هزار نفر در این مرکز تعیین صلاحیت شدند.

پایان خبر ووکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "67.2 درصد آموزش های مهارتی در آذربایجان شرقی به اشتغال منجر شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "67.2 درصد آموزش های مهارتی در آذربایجان شرقی به اشتغال منجر شد"، کلیک کنید.